Από ένα γκολ πέτυχαν Αστέρας Δρεπανιακός και Ποσειδώνας Διδύμων, σε μια αναμέτρηση όπου και οι δυο είχαν ευκαιρίες να σκοράρουν.

Ο Αστέρας που την Τετάρτη επικράτησε με το ευρύ 4-1 του Ατρομήτου, τρεις μέρες μετά είχε πρόβλημα δυνάμεων μετά την συμπλήρωση μιας ώρας παιχνιδιού.

Τα δυο γκολ μπήκαν σε κοντινά χρονικά διαστηματα, ο Αστέρας προηγήθηκε στο τέλος του ημιχρόνου και ο Ποσειδώνας ισοφάρισε στο ξεκίνημα της επανάληψης.

Στο 40’ λοιπόν,  από κόρνερ του Μανιάτη, πρώτο σουτ του Σαρρή κι απόκρουση, με δεύτερο σουτ ο Διαμαντής άνοιξε το σκορ.

Στο 47’ μετά από συνδυασμό Μπροδήμα, Κέλλη, ο πρώτος πέτυχε την ισοφάριση.

Για τον Αστέρα είχαν ευκαιρίες οι Σαρρής, Μανιάτης, Γκιαούρης, Σ.Μανδύλης.

Για τον Ποσειδώνα μοιραίος αποδείχθηκε ο Κέλλης σε τρεiς περιπτώσεις από την περιοχή. Επίσης ένα πλασέ κι ένα καλό σουτ είχε ο Αντωνόπουλος.

Πάντως οι φιλοξενούμενοι διαμαρτύρονται ότι το γκολ του Αστέρα ήταν επιθετικό φάουλ στον Προσίλη.

ΑΣΤΕΡΑΣ: Παναγής, Ατζαμίδης, Ρεβίθης, Γκιαούρης, Σέρφας, Διαμαντής, Σ.Μανδύλης, Κοκορομύτης, Δωρής, Μανιάτης (85’ Κράλεφ), Σαρρής.

ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ: Χρήστου- Κοτσοβός (90’ Β.Προσίλης), Μούγιος, Προσίλης, Μπάρδης- Α.Τρέσα, Μέλση (85’ Α.Κονδύλης), Σ.Κονδύλης (87’ Χίντα)- Μπροδήμας, Αντωνόπουλος, Κέλλης.