Περίπατο έκανε ο Αστέρας Δρεπανιακός με αντίπαλο τον Αριστείωνα Λυγουριού, καθώς μάλιστα προηγήθηκε με 3-0 στο ημίχρονο.

Εκτός των γκολ ο Αστέρας είχε στο πρώτο ημίχρονο και δυο δοκάρια με τους Σαρρή και Μανιάτη και αρκετές ακόμη ευκαιρίες και στο δεύτερο ημίχρονο, απέναντι σε μια ομάδα που βρέθηκε σε πολύ κακή μέρα.

Στο 25′ από γύρισμα του Μανιάτη, με σουτ έξω από τη περιοχή του Μανδύλη, έγινε το 1-0.

Στο 30′ από κόρνερ του Μανιάτη, η μπάλα έφτασε έξω από τη περιοχή, κι απο κει ο Σαρρής με σουτ στο «γ» πέτυχε το 2-0.

Στο 40′ από κόρνερ του Μανιάτη, στο δεύτερο δοκάρι ο Ατζαμίδης πέτυχε το 3-0.

Το σκορ διαμορφώθηκε στο 70΄με τον Δωρή, από κάθετη μπαλιά του Σαρρή.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΔΡ. (Χ.Βουρνάζος): Χουρμούζης- Ατζαμίδης, Ρεβίθης, Γκιαούρης, Σέρφας- Διαμαντής, Κράλεφ, Δωρής (80′ Χαβενετίδης)- Μανιάτης (70′ Ντόι), Σαρρής, Σπ.Μανδύλης (55′ Βουρνάζος)

ΑΡΙΣΤΕΙΩΝΑΣ (Βασ.Οψιμούλης): Αναστασάκης- Κόλλιας, Γαλάνης, Ι.Οψιμούλης, Παπακαλοδούκας- Σκαρτάδος, Τριανταφύλλου, Τσάλαφος- Κωστόπουλος, Α.Οψιμούλης, Παπασταύρου.