Ισοπαλία που ισοδυναμεί με ήττα για την Ένωση Λέρνας σήμερα το απόγευμα, στο γήπεδό της, με αντίπαλο τον Πανασιναϊκό. Η διαφορά πλέον από την πρώτη θέση “πέταξε” στους 7 βαθμούς και είναι απίθανο να καλυφθεί.

Από την άλλη, ο Πανασιναϊκός που κάνει μεγάλη προσπάθεια να μείνει στην κατηγορία από νωρίς, πάλεψε αν και δέχθηκε γκολ από το ξεκίνημα και άντεξε στην μεγάλη πίεση των τελευταίων λεπτών.

Στο 4′ από μεγάλη μπαλιά αριστερά, ο Γκολέμης κέρδισε την κεφαλιά και ο Αϊβαλιώτης με σουτ από το ημικύκλιο της περιοχής έκανε το 1-0.

Η Ένωση συνέχισε να πιέζει για ένα ακόμη γκολ και είχε στο 15′ με τον Αϊβαλιώτη, στο 21′ με τον Γιάννο, στο 30΄με τον Χατζησοφρωνίου κι απόκρουση στη γραμμή από αντίπαλο αμυντικό.

Ο Πανασιναϊκός προσπάθησε να μπλοκάρει τις μπαλιές του Παππά και σε μεγάλο βαθμό το πέτυχε, είχε στο πρώτο ημίχρονο μια ευκαιρία με τον Μαρκάκη που απο κόρνερ του Τοπάλι, από κοντά δεν βρήκε καλά τη μπάλα.

Στο 50′ ο Αγγελόπουλος είχε μια κεφαλιά εξ επαφής που απέκρουσε ο Τσακάλης.

Στο 60′ από βεβιασμένο γύρισμα του Κατσίρη στον Μαυροκορδόπουλο, αυτός προσπάθησε να κοντρολάρει με το στήθος, η μπάλα έφυγε δίπλα, κι ο Τοπάλι που πίεζε ισοφάρισε σε 1-1.

Η Ένωση αντεπιτέθηκε και είχε στο 50′ και στο 70′ δυο κεφαλιές με τον Παππά, που πέρασαν έξω.

Στο τελευταίο 10λεπτο η πίεση ήταν ασφυκτική , ο Πανασιναϊκός όμως άντεξε, αφού χρειάσθηκε κι ο Τσακάλης να κατεβάσει ρολά σε τρεις περιπτώσεις απέναντι στον Αϊβαλιώτη, στον Αγγελόπουλο και στον Παππά, με τέσσερα συνεχόμενα κόρνερ.

ΕΝΩΣΗ (Χρ.Αγγελόπουλος): Μαυροκορδόπουλος- Διαμαντής, Παππάς, Κατσίρης, Γκολέμης- Αντωνιάδης (85′ Λιαγκριδώνης), Χατζησοφρωνίου, Γκουριώτης (46′ Αγγελόπουλος), Γιάννος- Καμπιώτης, Αϊβαλιώτης.

ΠΑΝΑΣΙΝΑΪΚΟΣ (Χ.Σταυρόπουλος): Τσακάλης, Μαρκάκης, Τεμέλκοφ, Σαρακινιώτης, Κωστόπουλος- Βλαντούσης, Γιαννόπουλος (70′ λόγω τρ. Γιάνσεν), Τσαβδαράς (50′ Παπαδημητρίου)- Καραβιάς, Τοπάλι- Φουρνάρος (87′ Λάπατας).