Νίκη μετά από επτά αγωνιστικές πέτυχε ο Παναργειακός, την περασμένη Κυριακή  επικρατώντας με 1-0 της Δόξας Μεγαλόπολης.

Μια νίκη, που πέρα από τη σπουδαία βαθμολογική ανάσα δίνει και ώθηση σε μια ομάδα που μετά από χίλιες -δυο δυσκολίες και με μόλις τρεις προπονήσεις, κατάφερε να σταθεί αξιοπρεπέστατα. Κέρδισε δε και χρόνο, αφού είχε δυο καινούριους παίκτες στην βασική 11αδα και αναμένονται άμεσα κάποιοι ακόμη.

Ο Γιάννης Δουβίκας είχε στην διάθεσή του μόλις 14 παίκτες, από τους οποίους οι τρεις τερματοφύλακες, παρόλα αυτά η εικόνα ήταν πολύ καλή. Θα μπορούσε μάλιστα στο τέλος να είχε γίνει και το 2-0.

Δεν υπήρχαν φάσεις στο πρώτο ημίχρονο, ο Παναργειακός επιχειρούσε κυρίως απο αριστερά με τον Καρέλη αλλά δεν μπορούσε να τις ολοκληρώσει. Η μοναδική αξιόλογη φάση στο 44′ όταν ο Χρήστου απέκρουσε σε κόρνερ σουτ του Καλογέρη.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο ρυθμός ήταν καλύτερος, βοήθησε και το γρήγορο γκολ του Παναργειακού, αφού η Δόξα ανοίχθηκε για να ισοφαρίσει.

Στο 49′ λοιπόν, ο Καλογέρης που επέστρεψε στην ομάδα πέτυχε το μοναδικό γκολ της συνάντησης.

Στο 73′ από διώξιμο του Βαρότση η μπάλα έφτασε στον Ανδριόπουλο αλλά ο Χρήστου απέκρουσε.

Στο 76′ ωραίος συνδυασμός η μπάλα στον Στασινόπουλο αυτός απο πλάγια στη γωνία της μικρής περιοχής σούταρε διαγώνια λίγο έξω.

Στο 87′ απο δεξιά ο Βιδάλης  έκανε το σουτ του δεξί “γάμα” ο Χρήστου έσωσε την εστία του και πάλι αποκρούοντας σε κόρνερ.

Οι συνθέσεις του  αγώνα:

ΠΑΝΑΡΓΕΙΑΚΟΣ: Σαχσανίδης, Βιδάλης, Στασινόπουλος, Βαρότσης, Φίλης, Ζαχαράκης, Καρέλης, Κουρούμα, Ανδριόπουλος (91′ Λυκομήτρος), Καλογέρης, Φασούλης.

ΔΟΞΑ: Χρήστου, Λεβέντης, Παναγιωτόπουλος, Νάνος, Καλεμάκης, Αντώνακας, Ασημακόπουλος (61′ Α.Ασημακόπουλος), Κατσαρός (85′ Κούβαλης), Πέπα (60′ Δρόσος), Λυμπερόπουλος Ν., Λυμπερόπουλος Δ.