Μόνο ντέρμπι ανάμεσα σε δυο ομάδες που είναι στην δεύτερη θέση της βαθμολογίας, δεν ήταν αυτό που έγινε στην Ερμιόνη, με την Ένωση να επικρατεί με 5-0, κάνοντας περίπατο.

Ο Γιώργος Αποστολίδης πέτυχε δύο εκπληκτικά γκολ, ενώ ο Σχοινάς σε 13′ πέτυχε δύο γκολ.

Στο 3΄λεπτό ο Σελμανάι με σούτ μέσα από την περιοχή έστειλε την μπάλα λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

Στο 27΄ σουτ του Αποστολίδη από το ύψος της περιοχής  έδιωξε δύσκολα ο Καπούταγλης και στην επαναφορά ο Κιοσσές  σούταρε και πάλι ο τερματοφύλακας της Βάρδας έδιωξε σε κόρνερ.

Στο 28΄ ο Τριμπόνιας μεσα στην περιοχή με σουτ έκανε το 1-0.

Στο 29΄ διαγώνιο σούτ του Κιοσσέ , δύσκολα ο τερματοφύλακας της Βάρδας.

Στο 36′ ο Αποστολίδης με σουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής έστειλε την μπάλα στα δίχτυα και το 2-0.

Το 46΄ μπαλιά του Παλαιοπάνου στην πλάτη της άμυνας ο Αποστολίδης βγήκε μόνος του με τον Καπούταγλη , που πρόλαβε και έδιωξε .

Στο 59΄ ο Γ.Πολίτης εκτέλεσε κόρνερ, κεφαλιά του Σιδέρη η μπάλα έφυγε ελάχιστα δίπλα από τα δοκάρια.

Στο 65΄ μπαλιά του Παλαιοπάνου στην πλάτη της άμυνας στον Αποστολίδης ο οποίος με δυνατό αριστερό σουτ έκανε το το 3-0.

Στο 83΄ πλασέ του Ντόμα έδιωξε δύσκολα ο Πονηρός.

Στο 87΄λεπτό σέντρα του Παναγιώτου από δεξιά, πετάχτηκε ο Σχοινάς και με πλασέ το 4-0.

Στο 90΄λεπτό ίδια φάση, με τους  ίδιους πρωταγωνιστές και το 5-0.

Ερμιονίδα (Θαν.Στάικος): Πονηρός- Παναγιώτου, Καραλής (71΄Μπούρας),  Τζιέρης, Παπαιωάννου- Κιοσσές, Σκεντεράι, ( 55΄Κανταρτζής), Παλαιοπάνος- Τριμπόνιας (77΄Σχοινάς), Αποστολίδης , Σελμανάι.

Π.Α.Ο.Βάρδας ( Η.Φωτόπουλος):  Καπούταγλης, Περ. Πολίτης, (56’ Παλιάτσας),  Αγουρίδης, Νικολόπουλος, Σιδέρης, Ανδριέλος Γιωρ.Πολίτης, Καρούτης ( 65΄Βατσής),  Γούρμος (69’ Καλογερόπουλος), Ντόμας, Σαμπανέι.