Συνεχίζοντας τα καλά αποτελέσματα ο Ποσειδώνας επικράτησε και των Σπετσών, με σκορ 3-1, αφού προηγήθηκε με 1-0 στο πρώτο ημίχρονο.

Είχαμε ένα αρκετά καλό, ανοικτό παιχνίδι στο πρώτο ημίχρονο με τις Σπέτσες να ξεκινάνε καλύτερα.

Στο 10′ ο Α.Τρέσα είχε ένα σουτ έξω από τη περιοχή που απέκρουσε σε κόρνερ ο νέος τερματοφύλακας των Σπετσών Μπουλούμπασης.

Στο 30′ ο Κοτσοβός γύρισε τη μπάλα στη περιοχή για τον Χίντα, αυτός πλάσαρε ο Μπουλούμπασης μπλόκαρε.

Στο 33′ ένα διαγώνιο σουτ του Μανουλίδη η μπάλα λίγο έξω.

Στο 35′ κάθετη του Αντωνόπουλου για τον Μπροδήμα, αυτός πλάσαρε, η μπάλα βρήκε το σώμα του Βιγκλιάρη και με δεύτερη προσπάθεια ο επιθετικός του Ποσειδώνα έκανε το 1-0.

Στο 43′ από λάθος του Α.Τρέσα ο Τσάνας πήρε κι έδωσε στον Παπανδρέου, που έστειλε τη μπάλα λίγο πάνω από τον Σερέτη.

Στο 44′ ο Κοτσοβός έδωσε στον Αντωνόπουλο, αυτός σούταρε διαγώνια λίγο έξω.

Στο 67′ ο Μέλση στον Αντωνόπουλο, αυτός στον Μ.Τρέσα που σούταρε στη γωνία και το 2-0.

Στο 70′ ο Α.Τρέσα στον Κοτσοβό που απο το δεύτερο δοκάρι έκανε το 3-0.

Στο 84′ φάουλ του Σκαβάτσου απέκρουσε ο Σερέτης και ο Τσάνας που πήρε το ριμπάουντ μείωσε σε 3-1.

ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ (Ν.Μητροσύλης): Σερέτης, Μπροδήμας (75′ Προσίλης), Μούγιος, Κοτσοβός, Μπάρδης (75′ Σ.Κονδύλης), Μ.Τρέσα, Α.Κονδύλης, Δ.Προσίλης, Χίντα (46′ Μέλση), Αντωνόπουλος, Α.Τρέσα.

ΣΠΕΤΣΕΣ (Σ.Μιχαλάκης): Μπουλούμπασης, Μπίτρι (80′ Ζάχου), Παπανδρέου, Μέξης, Βιγκλιάρης, Παπαδέας (69′ Θυμαράς), Τριπολιτσιώτης, Μούχο, Τσάνας, Μανουλίδης (73′ Σκαβάτσος), Παρεμουτζιάν.