Ακόμη μια νίκη στο ενεργητικό του Ατρομήτου Παναριτίου, που είναι αήττητος σε επτά συνεχόμενους αγώνες, επί ενός πολύ καλού αντιπάλου αυτή την αγωνιστική.

Πολύ καλός ο Ατρόμητος σε αυτό τον αγώνα, αλλά η υπεροπλία του δεν μεταφράστηκε σε περισσότερα γκολ, αφού ο διακριθέντας τερματοφύλακας των φιλοξενουμένων δεν το επέτρεψε περισσότερες από μια φορά.

Το σκορ άνοιξε και παρέμεινε μέχρι το τέλος στο 20’ του αγώνα. Το γκολ πέτυχε ο Κοσμάς αφού εκμεταλλεύτηκε με τον καλύτερο τρόπο μεταβίβαση του Μαυρόγιαννη.

Η Κοιλάδα προσπάθησε να απαντήσει με τον Σαγκατέλοβ λίγο αργότερα, αλλά η μπάλα δεν του έκανε το χατίρι και πέρασε λίγα εκατοστά άουτ.

Ο Καλυβάς ήταν ο πρωταγωνιστής της επόμενης καλής φάσης, σττο 40’, αλλά ο Λάσκαρης αν και πεσμένος απέκρουσε και άφηασε την ομάδα του μέσα στο παιχνίδι.

Πολύ καλή ευκαιρία έχασε στο δεκάλεπτο του δεύτερου ημιχρόνου και ο Γιωργή, που κέρδισε μόνο ένα κόρνερ.

Στη συνέχεια ήρθε η αποβολή του  Δ. Μιχαλόπουλου με δεύτερη κίτρινη. Έπιασε την μπάλα με το χέρι και άφησε την ομάδα του να παίζει με ένα παίκτη λιγότερο και φυσικά να οπισθοχωρίσει. Ευτυχώς όμως για τους γηπεδούχους, το πλεονέκτημα αυτό για τους φιλοξενούμενους δεν σήμανε και την αλλαγή του σκορ.

Στο τελευταίο μισάωρο και οι δύο ομάδες είχαν ευκαιρίες και θα μπορούσαν να αλλάξουν το σκορ. Καμία όμως από τις δύο δεν το κατόρθωσε, το σκορ έμεινε στο 1-0 και η ομάδα του Παναριτίου κατέκτησε δίκαια ακόμη τρεις βαθμούς.

Ατρόμητος (Αν. Καχριμάνης): Καλαλάς, Μιχαλόπουλος Δ., Μίχος, Συντρίκος, Μιχαλόπουλος Εμ., Καϊάφας, Δανομάρας, Μαυρόγιαννης (65’ Κατσίγιαννης), Κοσμάς (83’ Έβερετ), Καλυβάς, Γιωργή

Κορωνίδα (Γ. Χορμής): Λάσκαρης, Μπάζος Ι., Κούνι, Βιρβίλης, Τασιόπουλος, Κουτσαύτης (70’ Μπάζος Κ.), Γιαννακόπουλος, Σαγκατέλοβ, Χριστόπουλος, Μπάγερ, Κοζακάρου.