Το πάλεψε αυτή τη φορά ο Πανναυπλιακός και κατάφερε να φύγει με ισοπαλία από το νησί των Σπετσών.

Ο Πανναυπλιακός προηγήθηκε στο ξεκίνημα, μετά οι Σπέτσες βρέθηκαν μπροστά με 3-2, έχασαν ευκαιρίες και λίγο πριν την λήξη έγινε το 3-3.

Στο 5′ από κάθετη μπαλιά ο Μιχαλόπουλος βγήκε απέναντι στον Μαυροκορδόπουλο και με πλασέ έκανε το 0-1.

Στο 8′ από μεγάλη μπαλιά ο Δριμούρας βρέθηκε στο δεύτερο δοκάρι κι εξ’ επαφής έστειλε τη μπάλα έξω.

Στο 9′ από σέντρα από αριστερά, ο Μανουλίδης από την περιοχή ισοφάρισε.

Στο 14′ από πάσα του Μούχο ο Δριμούρας πέτυχε το 2-1.

Στο 24′ από μπαλιά-τρύπα ο Γκάτσο βγήκε μόνος, κέρδισε και μια κόντρα και ισοφάρισε.

Στο 44′ με σουτ μέσα από την περιοχή του Δριμούρα είχαμε το 3-2.

Στο 89′ ο Μιχαλόπουλος βγήκε από τα πλάγια, μπήκε στην περιοχή και πάσαρε στο Καρατάσο που πετάχτηκε και έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα, ενώ ο Μαυροκορδόπουλος δεν μπόρεσε να αντιδράσει, γράφοντας το 3-3 και φέρνοντας με τον βαθμό της ισοπαλίας ένα χαμόγελο στην ομάδα.

Στο πρώτο ημίχρονο οι Σπέτσες είχαν ευκαιρίες με κεφαλιές των Μανουλίδη και Παπαδέα και σουτ του Σκαβάτσου.

Στο δεύτερο ημίχρονο πλήρης η υπεροχή των Σπετσών, που είχαν τρεις ευκαιρίες με τον Σκαβάτσο: η πρώτη στο 64′ όταν κόντραραν αμυντικοί το σουτ του, η δεύτερη στο 66′ όταν βγήκε τετατέτ από πάσα του Μανουλίδη αλλά έστειλε τη μπάλα έξω και στο 69′ πανομοιότυπη με την προηγούμενη.

ΣΠΕΤΣΕΣ: Μαυροκορδόπουλος, Κλήμης, Πίτρης, Πέρρος, Βιγκλιάρης, Τριπολιτσιώτης (46′ Τσάνας), Σκαβάτσος (89′ Βασιλείου), Μούχο, Δριμούρας (77′ Παπανδρέου), Μανουλίδης, Παπαδέας.

ΠΑΝΝΑΥΠΛΙΑΚΟΣ (Χρ.Παπασπύρου): Συγριμής, Ρέζντα, Τόσκας, Γιαννακάκης, Μαρκόπουλος, Καρατάσος, Γκρίτζαλης, Γκαρντινάρου, Κοκτσίδης, Μιχαλόπουλος, Γκάτσο.