Συνεχίζει με νίκες η Ένωση Ερμιονίδας και παραμένει στις υψηλές θέσεις της βαθμολογίας.

Γενικά ήταν καλύτερη του Ζευγολατιού, ειδικά στο δεύτερο ημίχρονο κυριάρχησε, σκόραρε στο δεύτερο ημίχρονο, ζήτησε τουλάχιστον ένα πέναλτι, ενώ ο αντίπαλος δεν έδειξε πολλά πράγματα αν και είχε δοκάρι στο 1-0.

Στο 25΄ σέντρα-σουτ του Βιδάλη απέκρουσε ο Πονηρός δύσκολα , η μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι και έδιωξε ο Νώτης.

Στο 28 ο Τζιέρης με μπαλιά στην πλάτη της άμυνας έβγαλε τον Κιοσσέ με τον Τσέλιο που σούταρε για να μπλοκάρει με διπλή προσπάθεια ο τερματοφύλακας του Ζευγολατιού.

Στο 36´ ο Τριμπόνιας μπήκε στην περιοχή απέφυγε όποιον αμυντικό βρήκε και ο Παινέσης πέφτοντας βρήκε την μπάλα με το χέρι χωρίς ο διαιτητής να δείξει τίποτα.

Στο 37΄ δυνατό σουτ του Αποστολίδη από αριστερά η μπάλα κόντραρε και πόδι αμυντικού και έφυγε ελάχιστα δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Τσέλιου.

Στο 48΄ σέντρα Σκεντεράι από δεξιά πρόλαβε και έδιωξε ο Τσέλιος μπροστά από τον Παλαιοπάνο.

Στο 51΄ σέντρα του Χατζηστάμου από δεξιά η μπάλα πέρασε παράλληλα προς την εστία και την τελευταία στιγμή δεν πρόλαβε το Σενάι.

Στο 57΄ ο Αποστολίδης μπήκε στην περιοχή απο πλάγια, γύρισε την μπάλα δεξιά στον Σελμανάι πού  με σουτ άνοιξε το σκορ.

Στο 59΄ μεγάλη ευκαιρία για την Ερμιονίδα να κάνει το 2-0 όταν ο Αποστολίδης μπήκε από αριστερά κι έβγαλε παράλληλη σέντρα, όμως ο Σελμανάι  δεν πρόλαβε να στείλει την μπάλα στα δίχτυα.

Στο 70΄ δυνατό σουτ του Σαρκόφσκι από το ύψος της περιοχής τράνταξε το αριστερό δοκάρι.

Στο 89΄ σέντρα του Παναγιώτου από δεξιά, ο Καραλής με πλασέ έκανε το 2-0.

Ένωση Ερμιονίδας ( Θ.Στάικος): Πονηρός- Σκεντεράι, Σαμαράς, Τζιέρης, Νώτης- Κιοσσές, Παλαιοπάνος ( 75΄Παναγιώτου), Παπαιωάννου- Τριμπόνιας (90΄Μερτύρης), Αποστολίδης ( 87΄Καραλής), Σελμανάι.

Α.Ο.Ζευγολατιό ( Β.Λαϊβεράς): Τσέλιος, Ατματζίδης, Παινέσης, Σιγάλας, Φυσαράκης, Μαλαχάτης, Σενάι (69΄Χουσαλάς), Βιδάλης, Διαμαντόπουλος, Ευθυμιάδης, ( 63΄Σαρκόφσκι),   Χατζηστάμος ( 77΄Ρήγας).