Πέρασε από το Κουτσοπόδι ο Αργοναύτης, πετυχαίνοντας μάλιστα σχεδόν απανωτά γκολ στο τέλος του ημιχρόνου και στο ξεκίνημα του δευτέρου.

Καλύτερη ομάδα αυτή της Κίου, σε όλη τη διάρκεια του αγώνα, με κατοχή μπάλας από την αρχή, αλλά και φλυαρία, κέρδισε πολλά φάουλ απειλούσε και από στημένα. Απέναντι της ένας ΠΑΟΚ, που προσπάθησε να αμυνθεί και να βγεί σε κάποιες αντεπιθέσεις.

Ο ΠΑΟΚ ζήτησε στο 30′ πέναλτι σε ανατροπή του Μουζακιώτη κι αυτό ήταν η πιο σημαντική του στιγμή στο πρώτο ημίχρονο.

Στο 43′ από κόρνερ, στο δεύτερο δοκάρι ο Χρ.Κάπλατζης έκανε το 0-1.

Στο 45′ από παράλληλη σέντρα του Λέντζιον, ο Καστρίτης με προβολή στο δεύτερο δοκάρι πέτυχε το 0-2.

Στο 50′ ο Καστρίτης και στο 55′ ο Μακρίδης πέτυχαν άλλα δυο γκολ, υλοποιώντας ωραίους συνδυασμούς.

Μέχρι το τέλος ο Αργοναύτης είχε ένα καλό σουτ του Π.Κάπλατζη και ενα καλό πλασέ του Τσάμη.

Ο ΠΑΟΚ που στο 65′ έμεινε με παίκτη λιγότερο λόγω αποβολή με απευθείας κόκκινη του Μανέτα, μείωσε στο 75′ με τον Μουζακιώτη, ο οποίος πήρε μια κάθετη μπαλιά και βγήκε τετατέτ.

ΠΑΟΚ (Θ.Τσιρόπουλος): Κομπόσης (50′ λόγω τρ. Χατζηξενοφών)- Παιδάκης, Λιαγκρής, Καρανάσιος, Μπαβελής (46′ Κομνηνός)- Μπέλμπα, Μπλάτσος, Μουσταφά- Ταραντίλης (46′ Μανέτας), Μουζακιώτης, Βέρρας.

ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ (Τ.Κίκιλης): Μπραϊμλάρι- Διαμαντής, Μπούκουρης (82′ Γατσάκος), Χρ.Κάπλατζης, Ευσταθίου- Καλυβόπουλος, Τσουρδίνης- Π.Κάπλατζης- Λέντζιον (80′ Τσάμης), Μακρίδης, Καστρίτης.