Ένα ιδιαίτερο τόνο πέρνει ο ανταγωνισμός των τριών αδυνάτων μετά την σημερινή νίκη της Θύελλας επί του Πανασιναϊκού, καθότι είναι η πρώτη ομάδα εκ των τριών που παίρνει βαθμούς μετά από αρκετές αγωνιστικές.

limnes-asini

Η ομάδα της Ασίνης ήταν καλύτερη στο δεύτερο ημίχρονο, της έλειπαν όμως οι επιθετικές αναλαμπές. Μέτρια η εμφάνιση της.

Στο 13’ έγινε ο 1-0 από τον Ζέρβα.

Τέσσερα λεπτά αργότερα ήταν η σειρά του Βλάχου να στεφτεί σκόρερ του 2-0, που ήταν και σκορ ημιχρόνου.

Στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου οι φιλοξενούμενοι μείωσαν με σουτ του Κωστόπουλου.

Λίγο αργότερα οι του Πανασιναϊκού ζήτησαν πέναλτι, αλλά πήραν μόνο φάουλ. Με την εκτέλεση του νέες διαμαρτυρίες των φιλοξενουμένων ότι ο τερματοφύλακας Καζάς απέκρουσε ενώ η μπάλα είχε περάσει την γραμμή του τέρματος του.

Το τελικό σκορ διαμόρφωσε πάλι ο Βλάχος με πλασέ στο τελευταίο λεπτό του αγώνα δίνοντας ιδιαίτερη ικανοποίηση και ελπίδες σε συμπαίκτες και οπαδούς της ομάδας.

Θύελλα: Καζάς, Κατεμής, Τσοχατζίδης, Μελέτης, Κατεμής Π. (34’ Ντρέτσα), Σταυρόπουλος, Παπαϊωάννου (93’ Ζώγαλης), Αργύρης, Βλάχος, Μπαστούνης, Ζέρβας

Πανασιναϊκός (Σταυρόπουλος Χ.): Πιτσάς, Κωστόπουλος, Κονίδας (78’ Κολορίζας λ.τρ.), Καβεζός, Σαρακινιώτης (59’ Λάπατας λ.τρ.), Γιαννόπουλος (75’ Γιάνσεν λ.τρ.), Τοπάλι, Μαρκάκης, Τεμέλκοφ, Βλαντούσης, Καραβιάς.