Καλύτερος ο Ατρόμητος πήρε αυτό που του άξιζε αφού ανέτρεψε το σκορ λίγο μετά την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου. Και στο γήπεδο Παναριτίου η βροχή ήταν αυτή που δυσκόλευε περισσότερο τους είκοσι-δύο παίκτες.

atromitos-asklipiosΤο σκορ άνοιξε για τον Ασκληπιό ο Τριμπόνιας με ένα γκολ για να θυμάμαστε. Υποδοχή της μπάλας με κοντρόλ με το στήθος και εκτέλεση με ανάποδο ψαλίδι. Ήταν το 36’.

Οκτώ λεπτά αργότερα, πριν το τέλος του ημιχρόνου ο Καραμάνος έκανε την ισοφάριση μετά από κόρνερ και έστειλε ισόπαλες τις δυο ομάδες για την ανάπαυλα του ημιχρόνου.

Στο 53’ ήταν η σειρά του Κοσμά να πετύχει γκολ εκμεταλλευόμενος την εκτέλεση φάουλ του Καϊάφα και 2-1.

Ο Κοσμάς έκλεισε και το σκορ στο 70’ με κεφαλιά ύστερα από σέντρα του Καλιαμούτου.

Δύο δοκάρια είχε ο Ατρόμητος με Γιωργή και Κοσμά, ενώ διαμαρτύρεται για χέρι αμυντικού στο 20’ σε κεφαλιά του Σάκη Γκολέμη επάνω στη γραμμή του τέρματος.

Ο Ασκληπιός προσπάθησε να πάρει κάτι από τον αγώνα, αλλά μετά την ισοφάριση η διαφορά δυναμικότητας ήταν εμφανής.

Ατρόμητος (Καχριμάνης Α.): Καλαλάς, Καλιαμούτος, Μίχος (33’ Μιχαλόπουλος Δ. λ.τρ.), Μιχαλόπουλος Εμ., Συντρίκος, Καραμάνος, Καϊάφας, Γκολέμης, Κοσμάς, Καλυβάς (83’ Γκολέμης Κ.), Γιωργή (52’ Μαυρόγιαννης).

Ασκληπιός (Ευθυμίου Ι.): Καλυβόπουλος, Γεώργας, Μπερμπατιώτης, Τριμπόνιας (70’ Μπαβέλας), Κωνσταντίνου, Καραμπέτσος, Λαλιώτης, Βερβενιώτης, Πάλι, Παπασαράντος, Πιτσάς (82’ Παπάζογλου).