Πραγματικό ντέρμπι είδαμε στο Δρέπανο μεταξύ του Πανασιναϊκού και του Ποσειδώνα Διδύμων, με συνεχείς διακυμάνσεις και το σκορ να διαμορφώνεται στις καθυστερήσεις. Δείτε σε αυτή την ανάρτηση τις δηλώσεις των προπονητών των δύο ομάδων Νικόλα Μητροσύλη του Ποσειδώνα και Χάρη Σταυρόπουλου του Πανασιναϊκού.

Ο Ποσειδώνας πέτυχε νωρίς το προβάδισμα στο πρώτο ημίχρονο, όπου ο Πανασιναϊκός  δεν ήταν καλός.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Πανασιναϊκός εκμεταλλεύθηκε δύο λάθη του Ποσειδώνα και μέσα σε 3 λεπτά τον ισοφάρισε.

Από κει και πέρα έγινε ντέρμπι, με τις ομάδες να παίζουν δυνατά υπό βροχή και να προσπαθούν για τη νίκη. Στο 91’ η ομάδα των Διδύμων κατάφερε να κάνει το 3-4 σε ξέφρενους πανηγυρισμούς νομίζοντας πως πήρε τη νίκη αλλά στο 93’ έγινε το 4-4.

Στο 4’ λάθος της άμυνας της Ασίνης, ο Χρήστος έκλεψε σούταρε διαγώνια, απέκρουσε ο Πιτσάς.

Στο 14’ φάουλ του Αντωνόπουλου από καλή θέση, χαμηλά η μπάλα πέρασε κάτω από το τείχος, όμως σταμάτησε στο δοκάρι.

Στο 16’ λάθος έξοδος του Πιτσά, ο Κέλλης πέρασε τη μπάλα από πάνω του κι έκανε το 0-1.

Στο 26’ μετά από μεγάλι μπαλιά, με πανομοιότυπο  τρόπο ο Κέλλης πέτυχε και το 0-2.

Στο 51’ η άμυνα του Ποσειδώνα άργησε να διώξει, ο Τεμέλκοφ με προβολή μείωσε σε 1-2.

Στο 55’ μετά από σέντρα, ο Χρήστου βγήκε να διώξει με το πόδι αλλά έκανε «τσαφ» η μπάλα έφτασε στον Καραβιά, που σε κενή εστία πλάσαρε κάνοντας το 2-2.

asini_didima1Στο 61’ ο Τρέσα Μ, ανέτρεψε στον Κωστόπουλο, ο Καραβιάς κτύπησε το πέναλτι και ο Πανασιναϊκός πετυχε την ολική ανατροπή προηγούμενος με 3-2.

Στο 70’ ο Κέλλης θα πλασάρει από δεξιά τον δίκην τερματοφύλακα Γιάνσεν, ισοφαρίζοντας σε 3-3.

Στο 89’ φάουλ σε πλεονεκτική θέση για την Ασίνη με τον Κωστόπουλο, ο Μαρκάκης έπιασε την κεφαλιά προς τα πίσω, η μπάλα πέρασε δίπλα από το δοκάρι του Χρήστου.

Στο 91’ δυνατό σουτ του Αντωνόπουλου από το ημικύκλιο της μεγάλης περιοχής και το 3-4.

Στο 93’ από κόρνερ του Τοπάλι, την κεφαλιά στο δεύτερο δοκάρι ο Σαρακινιώτης και το τελικό 4-4.

Πανασιναϊκός (Σταυρόπουλος Χ.): Πιτσάς (50’ Γιάνσεν λ.τρ.), Κωστόπουλος, Κονίδας (76΄Φαναρίσιος), Καββεζός, Σαρακινιώτης, Τεμέλκοφ, Τοπάλι, Καραβιάς, Γιαννόπουλος, Μαρκάκης, Βλαντούσης

Ποσειδώνας Διδύμων (Μητροσύλης Ν.): Χρήστου, Μπροδήμας, Μούγιος, Κοτσοβός, Αποστόλου, Τρέσα Μ., Κέλλης, Προσίλης Δ. (46’ Κονδύλης Σ.), Τρέσα Α., Αντωνόπουλος, Χίντα (72’ Κονδύλης Α.)