Πραγματικό ντέρμπι είδαμε στο Δρέπανο μεταξύ του Πανασιναϊκού και του Ποσειδώνα Διδύμων, με συνεχείς διακυμάνσεις και το σκορ να διαμορφώνεται στις καθυστερήσεις.

asini_didima1

Ο Ποσειδώνας πέτυχε νωρίς το προβάδισμα στο πρώτο ημίχρονο, όπου ο Πανασιναϊκός  δεν ήταν καλός.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Πανασιναϊκός εκμεταλλεύθηκε δύο λάθη του Ποσειδώνα και μέσα σε 3 λεπτά τον ισοφάρισε.

Από κει και πέρα έγινε ντέρμπι, με τις ομάδες να παίζουν δυνατά υπό βροχή και να προσπαθούν για τη νίκη. Στο 91’ η ομάδα των Διδύμων κατάφερε να κάνει το 3-4 σε ξέφρενους πανηγυρισμούς νομίζοντας πως πήρε τη νίκη αλλά στο 93’ έγινε το 4-4.

Στο 4’ λάθος της άμυνας της Ασίνης, ο Χρήστος έκλεψε σούταρε διαγώνια, απέκρουσε ο Πιτσάς.

Στο 14’ φάουλ του Αντωνόπουλου από καλή θέση, χαμηλά η μπάλα πέρασε κάτω από το τείχος, όμως σταμάτησε στο δοκάρι.

Στο 16’ λάθος έξοδος του Πιτσά, ο Κέλλης πέρασε τη μπάλα από πάνω του κι έκανε το 0-1.

Στο 26’ μετά από μεγάλι μπαλιά, με πανομοιότυπο  τρόπο ο Κέλλης πέτυχε και το 0-2.

Στο 51’ η άμυνα του Ποσειδώνα άργησε να διώξει, ο Τεμέλκοφ με προβολή μείωσε σε 1-2.

Στο 55’ μετά από σέντρα, ο Χρήστου βγήκε να διώξει με το πόδι αλλά έκανε “τσαφ” η μπάλα έφτασε στον Καραβιά, που σε κενή εστία πλάσαρε κάνοντας το 2-2.

Στο 61’ ο Τρέσα Μ, ανέτρεψε στον Κωστόπουλο, ο Καραβιάς κτύπησε το πέναλτι και ο Πανασιναϊκός πετυχε την ολική ανατροπή προηγούμενος με 3-2.

Στο 70’ ο Κέλλης θα πλασάρει από δεξιά τον δίκην τερματοφύλακα Γιάνσεν, ισοφαρίζοντας σε 3-3.

Στο 89’ φάουλ σε πλεονεκτική θέση για την Ασίνη με τον Κωστόπουλο, ο Μαρκάκης έπιασε την κεφαλιά προς τα πίσω, η μπάλα πέρασε δίπλα από το δοκάρι του Χρήστου.

Στο 91’ δυνατό σουτ του Αντωνόπουλου από το ημικύκλιο της μεγάλης περιοχής και το 3-4.

Στο 93’ από κόρνερ του Τοπάλι, την κεφαλιά στο δεύτερο δοκάρι ο Σαρακινιώτης και το τελικό 4-4.

Πανασιναϊκός (Σταυρόπουλος Χ.): Πιτσάς (50’ Γιάνσεν λ.τρ.), Κωστόπουλος, Κονίδας (76΄Φαναρίσιος), Καββεζός, Σαρακινιώτης, Τεμέλκοφ, Τοπάλι, Καραβιάς, Γιαννόπουλος, Μαρκάκης, Βλαντούσης

Ποσειδώνας Διδύμων (Μητροσύλης Ν.): Χρήστου, Μπροδήμας, Μούγιος, Κοτσοβός, Αποστόλου, Τρέσα Μ., Κέλλης, Προσίλης Δ. (46’ Κονδύλης Σ.), Τρέσα Α., Αντωνόπουλος, Χίντα (72’ Κονδύλης Α.)