ΠΑΡΟΤΙ η ομάδα του ΠΑΟΚ στο πρώτο ημίχρονο δεν έδειξε κάτι το ιδιαίτερο, γενικά  σε όλη τη διάρκεια του αγώνα είχε την υπεροχή και πήρε τη νίκη.

Στο δεύτερο ημίχρονο ανέβασε ρυθμούς, πέτυχε δύο γκολ σε δύο λεπτά και έτσι κλείδωσε μια εύκολη σχετικά νίκη.

Όσον αφορά τώρα τον Πανναυπλιακό, μετά τα τελευταία γεγονότα και την αποχώρηση 5 βασικών παικτών, η ομάδα κατέβηκε με ρόστερ που απαρτιζόταν από μικρούς παίκτες. Προσπάθησε να παίξει και να πιέσει αλλά η εμπειρία των παικτών του Κουτσοποδίου δε τους επέτρεψε να απειλήσουν ποτέ την εστία του Κομπόση όπως και να αποφύγουν τα πολλά λάθη.

Στο 9’ ο Μουζακιώτης θα κερδίσει πέναλτι, θα το εκτελέσει ο ίδιος και θα κάνει το 0-1.

Στο 20’ λάθος του Μαρκόπουλου που άργησε να διώξει τη μπάλα, ο Μπέλμπα θα κερδίσει τη μονομαχία, θα κάνει το σουτ, αλλά η μπάλα θα περάσει δίπλα από το απέναντι δοκάρι.

Στο 21’ ο Μουζακιώτης θα περάσει τον τερματοφύλακα του Πανναυπλιακού, αλλά θα ανοίξει πολύ τη μπάλα πριν τη στείλει στα δίχτυα και έτσι θα περάσει άουτ.

Στο 30’ παράλληλη χαμηλή σέντρα του Ταραντίλη, θα πεταχτεί ο Μπέλμπα και θα κάνει το , 0-2.

Στο 54’ κάθετη μπαλιά, θα βγει ο Συγριμής να μαζέψει, θα προλάβει ο Μουσταφά να τσιμπήσει τη μπάλα και με πλασέ θα κάνει το 0-3.

Στο 56’ ο Μουσταφά θα παίξει πολύ έξυπνα το 1-2 με τον Μουζακιώτη και ο τελευταίος με πλασέ θα κάνει το τελικό 0-4.

Πανναυπλιακός: Συγριμής, Κλειούφης, Μπεντούλι, Γιαννακάκης (65’ Γκρίτζαλης), Κουγιάς, Μαρκόπουλος, Μιχαλόπουλος, Σταματίου, Γκάτσο (21’ Σταθογιαννόπουλος λ.τρ.), Καμπόσος, Ρέτζα (56’ Γκραντινάρου)

ΠΑΟΚ: Κομπόσης, Καρανάσιος, Μπαβελής, Λιαγκρής (57’ Σιώτος), Σκαντζός, Μπέλμπα, Μουζακιώτης, Μπλάτσος, Βέρρας (11’ λ.τρ. Νανάι – 65’ Μαρούδης λ.τρ.), Μουσταφά, Ταραντίλης