Πολύ λίγα πράγματα στο σημερινό παιχνίδι που έγινε στο Λυγουριό, όπου ο Αριστείωνας νίκησε με 1-0 τον Ασκληπιό.

aristionas-asklipΟ Αριστείωνας ξεκίνησε καλύτερα στο πρώτο ημίχρονο και προηγήθηκε πριν τη συμπλήρωση του εικοσαλέπτου. Το γκολ αυτό έκρινε το αποτέλεσμα, αφού από κει και μετά είχαμε ελάχιστες  φάσεις.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Αριστείωνας έδωσε περισσότερο γήπεδο στον Ασκληπιό, ο οποίος κυρίως με στημένα προσπαθούσε να απαντήσει στο γκολ που δέχθηκε.

Στο 18’ λοιπόν, από φάουλ του Τριανταφύλλου ο Α.Οψιμούλης με κεφαλιά έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα.

Επίσης  ο Αριστείωνας είχε ένα μακρινό σουτ του Τριανταφύλλου κι άλλες δυο μικροευκαιρίες με Α.Οψιμούλη, Παπασταύρου.

Ο Ασκληπιός που πάλι είχε ελλείψεις, είχε μια κεφαλιά του Παπάζογλου, ένα σουτ του Καραμπέτσου, μια κεφαλιά του Τριμπόνια λίγο έξω.

ΑΡΙΣΤΕΙΩΝ: Αναστασάκης, Κωστόπουλος, Παπακαλοδούκας Π., Γαλάνης, Τριανταφύλλου, Οψιμούλης Ι., Κόλλιας (54’ Λιακόπουλος), Σκαρτάδος, Παπασταύρου, Οψιμούλης Α., Παπακαλοδούκας Θ.

ΑΣΚΛΗΠΙΟΣ: Καλυβόπουλος, Λαλιώτης, Μπερμπατιώτης, Κωνσταντίνου, Τριμπόνιας, Καραμπέτσος, Γ.Βερβενιώτης, Παπασαράντος, Καζάς (30’ λ.τρ. Παπάζογλου), Πάλι, Β.Βερβενιώτης (46’ Γέωργας Γ. λόγω τρ.)