Προηγήθηκε ο Αριστείωνας μέσα στην Νέα Κίο, όμως ο Αργοναύτης στο 27′ ισοφάρισε και στο 67′ πέτυχε το 2-1, φτάνοντας έτσι στην νίκη, σε ένα γενικά σκληρό παιχνίδι.

argonaftis_aristion1Στο πρώτο ημίχρονο η ομάδα του Λυγουριού μπήκε δυνατά, ενώ ο Αργοναύτης «μουδιασμένος». Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στο 13’ και από τότε η ομάδα της Κίου άρχισε να πιέζει και με ένα εκλπηκτικό γκολ του Μακρίδη ισοφάρισε. Στο δεύτερο ημίχρονο συνεχίστηκε η πίεση κι έφερε ένα ακόμη γκολ.

Στο 5’ ο Κωστόπουλος έβγαλε για τον Οψιμούλη Αρ., αυτός  σέντραρε από δεξιά στον Τριανταφύλλου, το σουτ του οποίου πέρασε λίγο πάνω από την εστία.

Στο 13’ φάουλ του Κωστόπουλου από δεξιά, στο δεύτερο δοκάρι με κεφαλιά ο Οψιμούλης Ι. έκανε το 0-1.

argonaftis_aristion2Στο 27’ ο Μακρίδης από τη γωνία της μικρής περιοχής με ένα  φαλτσαριστό σουτ έστειλε τη μπάλα στην απέναντι γωνία του Αναστασάκη για να κάνει το 1-1.

Στο 46’ σέντρα του Παρασκευόπουλου από αριστερά, κακή εκτίμηση του Σαρρή που πήγε να διώξει με κεφαλιά αλλά έστειλε τη μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι.

Στο 49’ ο Οψιμούλης Αρ., από αριστερά σούταρε, η μπάλα πέρασε παράλληλα από την εστία και τελευταία στιγμή η άμυνα του Αργοναύτη έδιωξε σε κόρνερ.

Στο 59’ σέντρα του Μακρίδη από δεξιά,  μόνος ο Χατζόπουλος πλάσαρε, με τα πόδια έδιωξε ο Αναστασάκης.

argonaftis_aristion3Στο 67’ μετά από σέντρα και κακό διώξιμο από τον Σκαρτάδο, ο Μακρίδης με ένα ψαλιδάκι έκανε το 2-1.

Στο 77’ ο Παπασταύρου βγήκε από τα δεξιά και σούταρε, αλλά ο Πνευματικός έδιωξε σε κόρνερ.

Αργοναύτης (Κίκιλης Τ.): Πνευματικός, Καστρίτης (79’ Ευσταθίου), Διαμαντής, Κάπλατζης Χ., Μπούκουρης, Τσουρδίνης, Λεντζιόν, Παρασκευόπουλος (74’ Βασιλειάδης), Χατζόπουλος (86’ Γατσάκος), Κάπλατζης Π., Μακρίδης

Αριστείωνας (Οψιμούλης Β.): Αναστασάκης, Κωστόπουλος, Παπακαλοδούκας Π., Γαλάνης, Τριανταφύλλου, Οψιμούλης Ι., Σαρρής (50’ Παπακαλοδούκας Αθ.), Σκαρτάδος, Παπασταύρου, Οψιμούλης Αρ. (86’ Μπέκας), Κόλλιας (72’ Λιακόπουλος)