Από ένα ημίχρονο είχαν οι δυο ομάδες, κατά την διάρκεια των οποίων πέτυχε κι ο καθένας το γκολ του.

asklip-limnesΗ Θύελλα ήταν καλύτερη στο πρώτο ημίχρονο και προηγήθηκε, στο δεύτερο ο Ασκληπιός ανέβηκε να πιέσει, προσπάθησε κυρίως με τα στημένα και ισοφάρισε στις καθυστερήσεις.

Στο 35´ με σουτ του Μελέτη από 30 περίπου μέτρα έγινε το 0-1.

Στο 93´από κόρνερ, στο πρώτο δοκάρι ο Αλκιβιάδης Καζάς πρόλαβε τον τερματοφύλακα του Ασκληπιού κι έκανε το 1-1.

Στο πρώτο ημίχρονο η Θύελλα είχε δυο καλά σουτ από τους Μελέτη και Βλάχο, το ένα απέκρουσε ο Καλυβόπουλος, το άλλο άουτ.

Ο Ασκληπιός είχε μια ευκαιρία όταν απο γύρισμα του Β.Βερβενιώτη ο Πάλι έστειλε τη μπάλα πάνω στον Καζά.

Στο 60´ ο Μελέτης είχε φάουλ στο δοκάρι και ο Ασκληπιός είχε ένα σουτ του Πάλι που απέκρουσε  ο Καζάς, ένα σουτ του Μπερμπατιώτη από κόρνερ, άουτ. Επίσης, από κόρνερ, ο Τριμπόνιας από το δεύτερο δοκάρι γύρισε, νέα κεφαλιά ο Α.Καζάς έξω.

ΑΣΚΛΗΠΙΟΣ (Γ.Ευθυμίου): Καλυβόπουλος, Κωτσάκος, Μπερμπατιώτηε, Τριμπόνιας, Κωνσταντίνου, Καραμπέτσος, Παπάζογλου (60´ Α.Καζάς), Γ.Βερβενιώτης- Λαλιώτης, Πάλι, Β.Βερβενιώτης (55´Πίτσας).

ΘΥΕΛΛΑ (Φ.Αναγνωστόπουλος): Καζάς, Ζώγαλης (80´Ζέρβας), Ντρέτσα, Μπαστούνης, Κατεμής Π., Παπασαραντόπουλος, Παπαϊωάννου (70´Αργύρης), Κατεμής Β., Βλάχος, Μελέτης, Σταυρόπουλος.