Αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ ο Άρης Ροϊνού, τελικά πήρε την νίκη με 5-2 από την Ύδρα και συνεχίζει με στόχο τις πρώτες θέσεις της βαθμολογίας.

roino-hydra1Ο Καλιαμούτος άνοιξε το σκορ για τον Άρη, αλλά ο Βέλιτσα έκανε το 0-1 και ο Μπάσο το 1-2.

Στο 30´ο Δρούγκας ισοφάρισε.

Στο δεύτερο ημίχρονο μπήκαν άλλα τρια γκολ από τους Μηλιώτη στο 50´, Στραβοσνίχη στο 52´και Καραβιά στο 80´ για να διαμορφωθεί το 5-2.

Πολλά παράπονα για την διαιτησία από την ομάδα του γηπεδούχου για το πρώτο γκολ της Ύδρας που ήταν τρία μέτρα οφσάιτ και ένα ακυρωθέν γκολ στο πρώτο ημίχρονο.

ΑΡΗΣ: Καραμάνος, Ξυλινάς, Πεβερέτος, Τζάνος, Παπασαράντος, Δρούγκας, Λιαλιάτσης, Μηλιωτης, Μπούνος, Καλιαμούτος, Στραβοσνίχης (έπαιξαν ακόμη ως αλλαγή οι Καραβιάς, Μάλλιος, Τρίγκας).

ΥΔΡΑ: Καλαφάτης, Γκοτζάι, Ντόνι, Τσαγκάρης, Σμυρνιώτης, Βελιτσα, Αρώνης, Καραχρήστος, Παπανικολάου, Μπάσο, Άκληρος.