Προκρίθηκε στο κύπελλο ο Παναργειακός, μετά την νίκη του με 3-1  επί της Ένωσης Ερμιονίδας. Πάρτε μια γεύση από το παιχνίδι από τις φωτό αυτής της ανάρτησης…

Γενικά ήταν καλύτερος ο Παναργειακός στο πρώτο ημίχρονο, που μετά το 15λεπτο βρήκε ρυθμό, έδειξε πιο φρέσκος  και πιο απειλητικός, κυρίως εξαιτίας της δραστηριότητας του Αγγελόπουλου. Έδειξε ότι ο χρόνος είναι σύμμαχός του και βελτιώνεται παιχνίδι με παιχνίδι.

Από την άλλη, η Ερμιονίδα είχε προβλήματα στην άμυνα.

Η ίδια εικόνα και στο δεύτερο μέρος, ενώ στα τελευταία λεπτά η Ερμιονίδα προσπάθησε να μειώσει, χωρίς αποτέλεσμα.

panarg-ermion_cup2016-1Δυο καλές ευκαιρίες στο 30′ και στο 32′ για τον Παναργειακό. Απο πάσες του Αγγελόπουλου, ο Ανδριόπουλος βγήκε τετατετ αλλά την μια έστειλε τη μπάλα έξω, την άλλη πάνω στον Στεφανίδη.

Όμως, το 1-1 έγινε με δυο γκολ στο 34′ και στο 34′. Πιο συγκεκριμένα:

Στο 34′ με μακρινό φάουλ του Αποστολίδη έγινε το 0-1 αφου αιφνιδιάσθηκε ο Σαχσανίδης και στο 36′, απο σέντρα του Καρέλη και κεφαλιά του Φωκαϊδη στο πρώτο δοκάρι,  το 1-1.

Στο 58’ ένα εξαιρετικό φάουλ από τον Πούτση και το 2-1.

Στο 50’  μια κεφαλιά του Τσόφλιου πέρασε παράλληλα με το τέρμα.

Στο 55’ ένα καλό σουτ του Αποστολίδη από πλάγια, πέρασε άουτ.

Στο 70’ ατομική προσπάθεια από τον Αγγελόπουλο, τελικά ο Στεφανίδης απέκρουσε.

Στο 74’ προσπάθεια και σέντρα από αριστερά του Κυριακόπουλου, ο επερχόμενος Πολιανίδης έκανε το 3-1.

Στο 87’  σουτ του Παναγιώτου πέρασε άουτ.

Στο 90’ κεφαλιά του Τσόφλιου απέκρουσε σε κόρνερ ο Σαχσανίδης και στο 92’ σουτ του Κυριακόπουλου πέρασε άουτ.

Οι συνθέσεις:

ΠΑΝΑΡΓΕΙΑΚΟΣ: Σαχσανίδης, Πολιανίδης, Μηλιώτης, Σιάτρας, Γκάβριτς, Πούτση, Αγγελόπουλος (71’ Φλεβάρης), Χαρίτος, Ανδριόπουλος, Καρέλης (71’ Κυριακόπουλος), Φωκαϊδης (76’ Φασούλης)

(στον πάγκο: Καψόχας, Καρατάσος, Ρίκος, Φίλης)

ΕΡΜΙΟΝΙΔΑ: Στεφανίδης, Παναγιώτου, Καραλής (84’ λόγω τρ. Σελμανάι), Τζιέρης, Χατζηαποστόλου, Κιοσές, Παλαιοπάνος, Μπούρας (57’ Σκεντεράι), Τσόφλιος, Αποστολίδης, Τριμπόνιας

(στον πάγκο: Καραπάνος, Μερτύρης, Παιδάκης, Πονηρός, Σχοινάς)

Διαιτητής ο Σταυρόπουλος από την Ηλεία. Βοηθοί οι Λάττας, Κορδάτος.