Δείτε σε αυτή την ανάρτηση 30 φωτό από τον αγώνα του Ερμή Κιβερίου με τον ΠΑΟΚ Κουτσοποδίου που έληξε με νίκη των γηπεδούχων με 3-0.

Το γκολ του Καραγκούνη στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου «ξεκλείδωσε» το παιχνίδι, κι έδωσε σαφές προβάδισμα στον Ερμή Κιβερίου, απέναντι στον ΠΑΟΚ Κουτσοποδίου, για τον οποίο αυτή ήταν η πρώτη φετινή απώλεια.

Το πρώτο ημίχρονο ήταν δυνατό, με τις δύο ομάδες να προσπαθούν. Ευκαιρίες είχαν και οι δύο, η μπάλα παιζόταν χαμηλά, προσφέροντας θέαμα στους φιλάθλους. Στο δεύτερο ημίχρονο και μετά το 1-0 άρχισε να πέφτει ο ΠΑΟΚ, κάτι που εκμεταλλεύθηκε ο Ερμής  και διεύρυνε την νίκη του.

Στο 8′ ο Ταραντίλης έδωσε στον Βέρρα, αυτός έκανε το σουτ, η μπάλα όμως κατέληξε  στο οριζόντιο δοκάρι και κάτω.

ermis-paok1_10-16Στο 10′ κούρσα από τον Φλεβάρη,  έδωσε στον Καραγκούνη, αυτός έκανε το διαγώνιο σουτ, σε κόρνερ έδιωξε ο Κομπόσης.

Στο 29′ ένα φάουλ από τον Καραγκούνη όλοι  νόμιζαν ότι πάει άουτ, αλλά η μπάλα κατέληξε στο δοκάρι…

Στο 48′ σέντρα του Σάκουλη από αριστερά, ήταν  μόνος στο δεύτερο δοκάρι ο Καραγκούνης και με γυριστό σουτ απευθείας πέτυχε το 1-0.

Στο 58′ ο Μανέτας έδωσε στον Βέρρα, αυτός σούταρε, η μπάλα άουτ.

Στο 66′ Γκάτσης γύρισε στον Μπιτζή, μόνος αυτός έστειλε τη μπάλα άουτ.

Στο 74′ από σέντρα του Καραγκούνη, στο δεύτερο δοκάρι ο Μπιτζής με δυνατό πλασέ πέτυχε το  2-0 (υπο τις διαμαρτυρίες για οφσάιντ του Καραγκούνη).

Στο 85′ δυνατό σουτ του Μαρίνη η μπάλα πέρασε άουτ.

Στο 86′ ο Μαρίνης έδωσε στον Γκάτση, που βγήκε τετ α τετ, πέρασε τη μπάλα πάνω από τον Κομπόση και το τελικό 3-0.

Ερμής Κιβερίου (Διαμαντής Γ.): Παπασαράντος, Φλεβάρης, Σάκουλης (82′ Παντέλη), Λαζάρου, Σελλής, Ζίου, Δήμας, Γκάτσης, Σαμαρτζής (72′ Σαμαρτζής), Καραγκούνης, Μαρίνης.

ΠΑΟΚ Κουτσοποδίου (Τσιρόπουλος Αθ.) : Κομπόσης, Νανάι, Καρανάσιος (87′ Μαρούδης), Λιαγκρής, Σκαντζός ( 30′ Πίκος λ.τρ ), Μπέλμπα, Ταραντίλης  (89′ Σιώτος), Μπλάτσος, Βέρρας, Μουσταφά, Μανέτας.