Αποτελεσματικός στις αντεπιθέσεις ο Κλέωνας Επιδαύρου επικράτησε με 2-1 του Δυοβουνιώτη στο ΔΑΚ Ναυπλίου.
sport_argonafplia2-900-300x183Στο 30’ μετά από φάουλ και σύγχιση στη περιοχή του Δυοβουνιώτη, ο Πουλάκης με τάλκιν έκανε το 0-1.

Στην συνέχεια ο Δυοβουνιώτης προσπάθησε να πιέσει, κάτι που συνεχίστηκε και στο 20λεπτο του δευτέρου ημιχρόνου.
Η ομάδα της Επιδαύρου που έπαιζε αμυντικά, προσπάθησε να βγει στις αντεπιθέσεις και στο 76’ από κλέψιμο του Λαλιώτη και πάσα στον Ουρούτσι είχαμε το 0-2.

Στο 88’ ο Μάντζαρης υπέπεσε σε πέναλτι, το κτύπησε ο Κυριακίδης και μείωσε στο τελικό 1-2.

ΔΥΟΒΟΥΝΙΩΤΗΣ (Π.Ευσταθίου): Αραμπός, Κιρβαλίτζε, Τάσαινας, Τζάνος, Χαραλαμπόπουλος, Βλαχόπουλος (Δασκαλάκος), Κυριακίδης, Γκολέμης, Κωστάκης, Σοφός Α (Κοντός Χ.), Σοροβίγκας (Αραμπός Ι.).

ΚΛΕΩΝ (Κ.Μπέκας): Ρώτας, Τσόλης (30’ Μάντζαρης Β), Ελευθεράκος, Τσόλης Ορ, Ντόκου, Πουλάκης, Ουρούτσι, Παύλου (48’ Φερχάτι Π.), Λαλιώτης, Σεργιανάι (83’ Φερχάτι Φ.).