Νίκη  με ανατροπή στο γήπεδο του Δρεπάνου απέναντι στην Ασίνη, πέτυχε η Ενωση Λέρνας.

Είχαμε ενα μετριότατο πρώτο ημίχρονο χωρίς ουσιαστική φάση. Πίεσαν μεν οι φιλοξενούμενοι αλλά ο Πανασιναϊκός κλεισμένος πίσω δεν άφηνε χώρους.

Το δεύτερο ημίχρονο και πάλι ξεκίνησε με τον ίδιο ρυθμό μέχρι τη στιγμή που έγινε το 1-0 Αμέσως  οι δυο ομάδες ανέβασαν την απόδοσή τους. Η Ένωση Λέρνας μην έχοντας επιλογή πίεσε όσο περισσότερο μπορούσε και αυτό της βγήκε αμέσως μετά το 1-0, καθώς ισοφάρισε. Το τελικό 1-2 ήρθε στο 85’ με τον Γιάννο να κλειδώνει τη νίκη της ομάδας του.

Στο 26’ σουτ του Ισούφη που ήταν μόνος, η μπάλα άουτ.

Στο 46’ κόρνερ για την Λέρνα,  σύγχιση στην περιοχή της Ασίνης, σουτ απανωτά χωρίς αποτέλεσμα.

Στο 70’ φάουλ σε πλεονεκτική θέση για την Ένωση με τον Χατζησοφρωνίου,  σωστή επέμβαση του Πιτσά σε κόρνερ.

Στο 75’ ο Τοπάλι θα κάνει ένα δυνατό πλασέ στη γωνία του Κατσαούνη και  το 1-0.

Στο 77’ σέντρα του Αποστόλου, κεφαλιά ο Κορωνίδης και 1-1.

Στο 85’ σέντρα του Παππά, απόκρουση της άμυνας, στην επαναφορά ο Γιάννος το 2-1.

Πανασιναϊκός (Μπάρδης Β.): Πιτσάς, Σμυρνιωτάκης, Παπαδημητρίου, Καββεζός, Σαρακινιώτης, Τεμέλκοφ, Κωστόπουλος, Μπάρδης, Καραβιάς, Μαρκάκης, Τοπάλι

Ένωση Λέρνας (Αποστόλου Δ.): Κατσαούνης, Διαμαντής, Ισούφης, Μπόμπος, Παππάς, Αντωνιάδης (41’ Λιαγκριδώνης λ.τρ.), Κρεμμύδας (56’ Αποστόλου), Χατζησοφρωνίου, Κατσίρης (54’ Κορωνίδης), Γιάννος, Καμπιώτης.