Στο δεύτερο ημίχρονο ο Ερμής Κιβερίου πήρε την νίκη στα Δίδυμα από τον Ποσειδώνα.
Μια επιβαλλόμενη νίκη που έπρεπε να κάνει, βάσει των στόχων που έχει ο Ερμής.

Στο πρώτο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι είχαν δυο χαμένα τετατέτ με τον Γκάτση, ο οποίος στο δεύτερο ημίχρονο βρήκε το δρόμο προς τα δίχτυα και έτσι οδήγησε την ομάδα του στο πρώτο διπλό της νεας περιόδου.

Στο 23’ πλασέ του Γκάτση και με εκτός θέσης τον τερματοφύλακα Χρήστου, πρόλαβε σωτήρια σε κόρνερ ο Μούγιος.

Στο 24’ από μπαλιά του Καραγκούνη, ο Γκάτσης βγήκε τετατετ, απέκρουσε με το σώμα ο Χρήστου.

Στο 51’ ο Καραγκούνης έκανε τη σέντρα, στοπρώτο δοκάρι πετάχτηκε ο Γκάτσης με κεφαλιά κι έκανε το 0-1.

Στο 53’ Μαρίνης σε σέντραρε, ο Γκάτσης τετατετ , ο Χρήστου έσωσε με το σώμα.
Στο 54’ μακρινό σουτ του Γκάτση λίγο έξω.

Στο 57’ από λάθος του Πλατανίτη ο Μαρίνης έκλεσε και ο Γκάτσης έκανε το 0-2.
Στο 67’ σουτ του Μπιτζή στη γωνία μπλόκαρε ο Χρήστου.

Στο 79’ σουτ του Αντωνόπουλου βρήκε το σώμα του Κέλλη.
Στο 85’ σουτ του Τρέσα, η μπάλα περασε λίγο πάνω.

Στο 87’ από λάθος του Μέλση και σουτ του Γκάτση έγινε το 0-3.

Και στο 90’ αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη ο Αντωνόπουλος, φάση για την οποία διαμαρτύρονται οι γηπεδούχοι, που πάλεψαν όσο μπορούσαν το ματς.

Οι συνθέσεις:
ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ (Ν.Μητροσύλης): Χρήστου, Μπροδήμας (57’ Κοροντίνης), Μούγιος, Οικονομόπουλος (77’ Σ.Κονδύλης), Μέλση, Τρέσα, Κέλλη, Προσίλης Δ., Πλατανίτης, Αντωνόπουλος, Γκιονάι (65’ Δήμιζας).

ΕΡΜΗΣ (Γ.Διαμαντής): Κοζιώτης, Φλεβάρης, Σάκουλης, Λαζάρου, Σελλής, Δήμας, Βαρβουλέτος, Γκάτσης, Σαμαρτζής, Μαρίνης, Κουτσοδήμος (12’ λόγω τρ. Καραγκούνης) .