Πολύ καλό παιχνίδι σε ένα εξαιρετικό γήπεδο σήμερα το βράδυ, στο Λεωνίδιο, όπου ο Αργοναύτης επικράτησε της τοπικής ομάδας με 3-2.

Ο Αργοναύτης ξεκίνησε καλύτερα το πρώτο εικοσάλεπτο είχε δοκάρι και 2-3 ευκαιρίες.

Προς το τέλος του ημιχρόνου όμως, από μια αντεπίθεση ο Κιρβαλίτζε με σουτ νίκησε τον Μπραϊμλάρι και 1-0.

Στο 65’ το Λεωνίδιο πέτυχε και το 2-0, με τον Αργοναύτη να αντιδρά. Στο 75′ με πέναλτι από τον Πάρη Κάπλατζη έγινε το 2-1 και αμέσως μετά ο Μακρίδης το 2-2.

Στο 90′ ο Νέτζα το τελικό 2-3.

Να σημειώσουμε πως συνολικά ο Αργοναύτης είχε τρια δοκάρια, με Καστρίτη, Π.Καπλατζη, Σύτι.

Η ομάδα της Κίου ξεκίνησε με τους: Μπραϊμλάρι, Τσάμη, Μπούκουρη, Χρ.Κάπλατζη, Λέντζιον- Καλυβόπουλο, Βασιλειάδη, Παρασκευόπουλο- Καστρίτη, Μακρίδη, Π.Κάπλατζη.

Στο δεύτερο ημίχρονο έπαιξαν και όλοι οι υπόλοιποι παίκτες της ομάδας, πλην του Χατζόπουλου που δεν έχει ξεκινήσει ακόμη προετοιμασία.

*Επόμενο φιλικό την Κυριακή με τον Αργοναύτη Πειραιώς.

Η φωτό είναι από τον περσινό φιλικό αγώνα του Αργοναύτη με τον Ερμή Κιβερίου.