01 / 05

ΚΟΡΩΝΙΔΑ ΚΟΙΛΑΔΑΣ - ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ ΝΕΑΣ ΚΙΟΥ 4-0

Τρεις ημέρες μετά τον τελικό κυπέλλου, η Κορωνίδα νίκησε και πάλι τον Αργοναύτη, σε ένα παιχνίδι που είχε την υπεροχή στο δεύτερο ημίχρονο, όπου και πέτυχε τα τρια από τα τέσσερα γκολ.

02 / 05

ΒΙΝΤΕΟ: ΠΑΝΝΑΥΠΛΙΑΚΟΣ - ΑΣΚΛΗΠΙΟΣ 4-2 ...και με 12 φωτό

Προηγήθηκε ο Ασκληπιός μέσα στο Ναύπλιο, σε 2 λεπτά έγινε το 1-1 και 1-2 και με αυτό το σκορ πήγαν οι δυο ομάδες στο δεύτερο ημίχρονο.

03 / 05

ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΔΙΔΥΜΩΝ - ΠΑΜΜΕΤΟΧΙΚΟΣ 7-2

Με 3-0 προηγήθηκε στο πρώτο ημίχρονο ο Ποσειδώνας Διδύμων, που στο δεύτερο ημίχρονο ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 6-0. Ο Παμμετοχικός εκμεταλλευόμενος την χαλάρωση των γηπεδούχων μείωσε σε 6-2 και το τελικό 7-2 για τον Ποσειδώνα.

04 / 05

ΑΡΙΣΤΕΙΩΝ - ΜΕΘΑΝΑ 1-1

Με πέναλτι στις καθυστερήσεις ο Αριστείωνας ισοφάρισε τα Μέθανα σε 1-1 και διατηρήθηκε η διαφορά ανάμεσα στις δυο ομάδες στους 8 βαθμούς.

05 / 05

ΕΘΝΙΚΟΣ ΤΟΛΟΥ - ΦΟΙΝΙΚΑΣ Ν. ΕΠΙΔΑΥΡΟΥ 4-0

Χωρίς να συναντήσει ιδιαίτερες δυσκολίες ο Εθνικός νίκησε με 4-0 τον Φοίνικα για την 16η αγωνιστική και παραμένει στην πρώτη θέση της βαθμολογίας.



Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
του Νότιου ομ. της Β' εθνικής
19η αγωνιστική

 
Ομάδες
ΑΕΚ
ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ
ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ
ΧΑΝΙΑ
ΕΝΩΣΗ ΕΡΜΙΟΝΙΔΑΣ
ΑΧΑΡΝΑΪΚΟΣ

Βαθ.
47
38
37
31
28
27

Αγ.
17
17
18
18
17
18

ΠΑΝΑΙΓΙΑΛΕΙΟΣ
ΚΑΛΛΙΘΕΑ
ΑΛΙΜΟΣ
ΕΠΙΣΚΟΠΗ
ΗΡΑΚΛΗΣ ΨΑΧΝΩΝ
ΦΩΣΤΗΡΑΣ
ΠΑΝΗΛΕΙΑΚΟΣ
26
22
17
17
16
 12
-5
18
18
18
17
18
17
17

















 





Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
του 4ου ομ. της Γ' εθνικής
19η αγωνιστική

 
Ομάδες
ΠΑΝΑΡΓΕΙΑΚΟΣ
ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ
ΚΑΛΑΜΑΤΑ
ΑΙΟΛΙΚΟΣ
ΔΟΞΑ Ν.ΜΑΝΩΛΑΔ.
ΠΑΟ ΛΟΥΤΡΑΚΙΟΥ

Βαθ.
40
40
34
34
32
30

Αγ.
18
18
18
17
18
17

ΠΑΝΑΡΚΑΔΙΚΟΣ
ΠΑΜΒΟΥΠΡΑΣΙΑΚΟΣ
ΖΑΚΥΝΘΙΑΚΟΣ
ΒΥΖΑΣ ΜΕΓΑΡΩΝ

ΑΧΑΪΚΗ
ΕΡΜΗΣ ΚΙΒΕΡΙΟΥ
ΑΣΤΕΡΑΣ ΜΑΓΟΥΛ.
ΜΑΝΔΡΑΪΚΟΣ
Α.Ο. ΚΥΜΗΣ
24
23
22
22
19
17
12
8
-5
17
18
18
18
18
18
18
17
18

















 


Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
της Α Αργολίδας
23η αγωνιστική
Ομάδες
ΚΟΡΩΝΙΣ ΚΟΙΛ.
ΠΑΟΚ ΚΟΥΤΣ/ΔΙΟΥ
ΠΑΝΑΣΙΝΑΪΚΟΣ
ΑΣΤΕΡΑΣ ΔΡΕΠ.
ΠΑΝΝΑΥΠΛΙΑΚΟΣ
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΑΝ.
ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ


ΤΡΟΙΖΗΝΙΑΚΟΣ
ΑΣΚΛΗΠΙΟΣ
ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΔΙΔΥΜ.
ΕΝΩΣΗ ΛΕΡΝΑΣ

ΑΡΙΣΤΕΙΩΝΑΣ
ΣΠΕΤΣΕΣ

ΜΕΘΑΝΑ
ΠΑΜΜΙΔΕΑΤΙΚΟΣ
ΠΑΜΜΕΤΟΧΙΚΟΣ

Βαθ.
 59
 55
 48
 43
 42
 40
 38
 
 31
 29
 27
 26
 23
 23

 15
 12
   7

Αγ.
23
23
23
23
23
23
23

23
23
23
23
23
23

23
23
23

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ της Α2
15η αγωνιστική

 

           1ος όμιλος
ΕΘΝΙΚΟΣ ΤΟΛΟΥ
ΚΕΡΑΥΝΟΣ
ΠΡΟΣΥΜΝΗ
ΛΥΓΚΕΥΣ
ΑΡΙΣΤΕΑΣ
ΔΥΟΒΟΥΝΙΩΤΗΣ
ΑΠΟΛΛΩΝ
ΥΔΡΑ
ΦΟΙΝΙΚΑΣ
ΑΡΚΑΔΙΟΣ
  35
  33
  31
  26
  23
  19
  15
  10
  10
    3
   15
   15
   15
   15
   15
   15
   15
   15
   15

   15



                
        
2ος όμιλος

Ο.Φ.ΗΛΙΟΚΑΣΤΡΟΥ
ΘΥΕΛΛΑ ΛΙΜΝΩΝ
ΛΕΥΚΑΚΙΑ
ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΠΟΡΟΥ
Ν. ΑΧΙΛΛΕΑΣ Φ.
Α.Ο.ΣΧΙΝΟΧΩΡΙΟΥ
ΑΡΗΣ ΡΟΪΝΟΥ
ΠΛΑΤΑΝΙΤΙ
Α.Γ.Ο.Ν
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΣΧΙΝ.
   34
   31
   28
   27
   25
   24
   18
   17
     4
    -5
  15
  15
  15
  15
  15
  15
  15
  15
  15
  15












.

Πρώτη συγκέντρωση των διαιτητών

Published in ΔΙΑΙΤΗΣΙΑ
Δευτέρα, 16 Σεπτέμβριος 2013 23:28
Σήμερα το βράδυ έγινε η πρώτη συγκέντρωση της χρονιάς για τους διαιτητές, στη νεα «αίθουσα εκδηλώσεων»  της ΕΠΣ Αργολίδας.
Ο πρόεδρος της ΕΠΣΑ Γιάννης Αποστολόπουλος πήρε το λόγο και είπε μεταξύ άλλων: Βλέπω μετά χαράς νεα παιδιά στη διαιτησία, ένα έργο που προήλθε και με την βοήθεια του Συνδέσμου. 
Όπως ανακοινώθηκε από την Ένωση Διαιτητών της Ε.Π.Σ. Αργολίδας καλούνται όλοι οι εν ενεργεία διαιτητές των τοπικών πρωταθλημάτων  της Ε.Π.Σ. Αργολίδας να προσέλθουν το Σάββατο, 7 Σεπτεμβρίου 2013, στις 19.00’ στα γραφεία της Ε.Π.Σ.Α.  προκειμένου να λάβουν μέρος στις εξετάσεις αξιολόγησης – πιστοποίησης για την αγωνιστική περίοδο 2013-2014.
Ομόφωνη ήταν η απόφαση του Δ.Σ της ΕΠΣ Αργολίδας για απόλυτη στήριξη του μέλους της Επιτροπής Διαιτησίας Σταύρου Κρεμαστιώτη που βρέθηκε εκτός πινάκων παρατηρητών της νέας περιόδου.
Αναλυτικά για την 19η Αγωνιστική στην Α1

Στα Δίδυμα επιλέχθηκε ο κ. Κόλλιας, ένας διαιτητής ο οποίος είναι ναι μεν αυστηρός αλλά και ανεκτικός με ότι και να σημαίνει αυτό.
Στο Δρέπανο ο κ.Μακρής, σοβαρός...     

Χρειάζεται και ΜΠΡΑΒΟ η διαιτησία..!!!

Published in ΔΙΑΙΤΗΣΙΑ
Τετάρτη, 28 Νοέμβριος 2012 00:37
Με ανακοίνωση της η Ένωση Ερμιονίδας αναφέρεται στην διαιτησία κατά τον τελευταίο εκτός έδρας αγώνα της στο γήπεδο της Μάνδρας όπου αντιμετώπισε τον Μανδραϊκό. Συγκεκριμένα αναφέρει η Ένωση:

Δευτέρα, 19 Σεπτέμβρη

Η Επιτροπή Διαιτησίας της Ε.Π.Σ. Αργολίδας, διοργανώνει ενημερωτική – επιμορφωτική ημερίδα  τη Δευτέρα, 19 Σεπτέμβρη 2011, στις 5,30΄ το απόγευμα.
Η ημερίδα θα πραγματοποιηθεί στη λέσχη του Συνδέσμου ...

Ανακοινώθηκαν από την ΚΕΔ/ΕΠΟ  τα ονόματα των υποψηφίων διαιτητών και βοηθών διαιτητών Δ΄ και Γ΄ Κατηγορίας, που πέρασαν στις γραπτές εξετάσεις των σεμιναρίων προεπιλογής για την αγωνιστική ...


 

Από την Κ.Ε.Δ. και Δ.Α.Δ. / Ε.Π.Ο. ανακοινώνονται τα εξής σχετικά με τα σεμινάρια προεπιλογής διαιτητών, παρατηρητών και εκπαιδευτών περιόδου 2011-2012:
1.  Το μονοήμερο σεμινάριο για τους υποψηφίους νέους διαιτητές Δ΄ κατηγορίας και τους υποψηφίους νέους βοηθούς διαιτητές Γ΄ κατηγορίας των Ε.Π.Σ.: Αιτωλοακαρνανίας, Αργολίδας, Αρκαδίας, Αχαΐας ...

Τη Δευτέρα 21 του μηνός θα πραγματοποιηθεί η Γενική Συνέλευση του Συνδέσμου Διαιτητών Ποδοσφαίρου Αργολίδας. Ουσιαστικά πρόκειται για δυο διαδοχικές που θα γίνουν με διαφορά μιας ώρας. Η πρώτη έχει θέμα τον...

Στην Αργολίδα ο Σάντος

Published in ΔΙΑΙΤΗΣΙΑ
Πέμπτη, 24 Φεβρουάριος 2011 01:18

Στις 15 Μαρτίου, κατά πάσα πιθανότητα θα έρθει στην Αργολίδα ο ομοσπονδιακός προπονητής Φερνάντο Σάντος, ο οποίος θα μιλήσει στο ...

Σελίδα 1 από 2

18η αγωνιστική:
Νότιος όμιλος

Κυριακή 1/3-15.00
Ερμιονίδα - Φωστήρας ( Δημ. Κρανιδίου)
Διαιτητής: Τίκας (Καρδίτσας)
Βοηθοί: Κουρομιχελάκης (Πειραιά), Κωνσταντόπουλος (Κορινθίας)

Επισκοπή - ΑΕΚ (OTE TV, Δημ. Γήπεδο Γάλλου)
Διαιτητής: Ι. Παπαδόπουλος (Μακεδονίας)
Βοηθοί: Τζαφόλιας (Αν. Αττικής), Νικολακάκης (Ηρακλείου)

Δευτέρα 2/3-15.00
Απόλλων - Ηρακλής Ψαχνών ( Γήπεδο «Γ. Καμάρας»)
Διαιτητής: Διαμαντόπουλος (Αρκαδίας)
Βοηθοί: Βεργέτης (Αρκαδίας), Μπαλιάκα (Λέσβου)

Άλιμος - Αχαρναϊκός (Δημ. Στάδιο Αγίου Δημητρίου)
Διαιτητής: Μουρτζάκης (Ηρακλείου)
Βοηθοί: Γκαβέρας, Σπανός (Αχαΐας)

Παναιγιάλειος - ΑΟ Χανιά (16.00 OTE TV, Δημ. Στάδιο Αιγίου)
Διαιτητής: Τσαμούρης (Πειραιά)
Βοηθοί: Καλαμπόκης (Αιτ/νίας), Συνιοράκης (Πειραιά)

Παναχαϊκή - Πανηλειακός                      3-0 ά.α.

 

 

Γ' Εθνική- 20η αγωνιστική

Σάββατο 28/02/15    15:00

Αιολικός - Παναρκαδικός               0-1

Κυριακή 1/3
ΠΑΟ Βάρδας - Αχαϊκή
Βλαντής, Γκολές, Τζιλίρης (Πειραιά)

Μανδραϊκός - ΑΟ Λουτράκι
Χαλδαίος, Δεληθοδωρής, Λυμπερόπουλος (Αθηνών)

Πανελευσινιακός - Καλαμάτα
Τζοβάρας, Δόσκορης, Καραγιάννης (Φθιώτιδας)

Ερμής Κιβερίου - Παναργειακός
Παπαγεωργίου, Γιαννουγλίδης, Κοσμάς (Αθηνών)

Ζακυνθιακός - Αστέρας Μαγούλας
Γκριτζέπης, Τριανταφύλλου, Νίκα (Αρκαδίας)

Βύζας Μεγάρων - Δόξα Μανωλάδας
Τσαγκαράκης (Χανίων), Μανούρας (Τρικάλων), Πυργάκης (Κορινθίας)

 ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ 
Πρόγραμμα 24ης αγωνιστικής
 
Σάββατο    28/02/15   15:30 

ΑΡΙΣΤΕΙΩΝΑΣ - ΜΕΘΑΝΑ                          1-1

ΚΟΡΩΝΙΣ ΚΟΙΛΑΔΑΣ - ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ    4-0

ΠΑΝΝΑΥΠΛΙΑΚΟΣ- ΑΣΚΛΗΠΙΟΣ            4-2

ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΔΙΔ. - ΠΑΜΜΕΤΟΧΙΚΟΣ      7-2

     Κυριακή    01/03/15   15:30 
ΣΠΕΤΣΕΣ - ΠΑΝΑΣΙΝΑΪΚΟΣ    
ΣΠΕΤΣΩΝ
Κόλλιας, Νενεκούμης, Αργύρης     

ΤΡΟΙΖΗΝΙΑΚΟΣ - ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΑΝ.    
ΓΑΛΑΤΑ  
Ρατσιάτος Ν., Μυλωνόπουλος Ν., Παπαγεωργόπουλος Θ.    

ΠΑΜΜΗΔΕΑΤΙΚΟΣ - ΕΝΩΣΗ ΛΕΡΝΑΣ    
ΑΓΙΑΣ ΤΡΙΑΔΑΣ
Ιωαννίδης Κ., Δρούζας Α., Γιώτης Χ.
    
ΑΣΤΕΡΑΣ ΔΡΕΠ. - ΠΑΟΚ ΚΟΥΤΣ/ΔΙΟΥ    
ΔΡΕΠΑΝΟΥ
Τσιτουρίδης Π., Καραγεώργος Α., Αργυρόπουλος Α.

.

.

   

  • 16η Αγωνιστική

    1ος Όμιλος                

    ΥΔΡΑ - ΑΠΟΛΛΩΝ                              7-0
     

    ΕΘΝΙΚΟΣ ΤΟΛΟΥ - ΦΟΙΝΙΚΑΣ         4-0
     

    ΑΡΙΣΤΕΑΣ - ΔYΟΒΟΥΝΙΩΤΗΣ          2-0
     

    ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΙΡΙΩΝ - ΛΥΡΚΕΙΑ    
    ΔΡΕΠΑΝΟΥ Σάββατο 17:30    
    Ρατσιάτος, Τσατσούλη Β., Βαρελά Β.    

    ΑΡΚΑΔΙΟΣ - ΠΡΟΣΥΜΝΗ    
    ΛΥΓΟΥΡΙΟΥ Κυριακή 15:30    
    Ζώης, Καψούρου, Παρασκευόπουλος


    2ος Όμιλος

    ΑΡΗΣ ΡΟΪΝΟΥ - ΘΥΕΛΛΑ ΛΙΜΝΩΝ    1-1
     

    ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΠΟΡΟΥ - ΛΕΥΚΑΚΙΑ          4-1
     

    ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΦΙΧΤΥΟΥ - Α.Γ.Ο.Ν.    
    ΑΓΙΑΣ ΤΡΙΑΔΑΣ Κυριακή    11:00    
    Κουτσούκος, Μπουγιώτης Ε., Νίκα Π.    

    ΠΛΑΤΑΝΙΤΙ - Ο.Φ. ΗΛΙΟΚΑΣΤΡΟΥ    
    ΠΑΝΑΡΙΤΙΟΥ Κυριακή    15:30    
    Δημάκης Γ., Κατσώνας Χ., Βαρελά Β.

     .

ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ ΑΝΑΡΤΗΣΕΙΣ

JoomShaper